Výtvarnej tvorbe sa venujem od detstva. Už v predškolskom veku ma rodičia prihlásili do ľudovej školy umenia, ktorú som nakoniec navštevovala 12 rokov. Dali mi týmto do života jeden z najkrajších darov, za čo im dodatočne ďakujem. Osobne si myslím, že odozva za vynaložené úsilie sa dostaví vo všetkom čomu sa človek venuje so zanietením a s láskou - a tak aj mne sa podarilo presadiť v oblasti výtvarnej tvorby. Boli to úspechy v rôznych súťažiach a výtvarných podujatiach už počas štúdia, ako aj v mojom ďalšom tvorivom  živote. Hoci som mala pôvodne namierené do Prahy na VŠUP, nakoniec som sa rozhodla ostať na Slovensku a  vyštudovala som vnútornú architektúru a interiérovú tvorbu -  aj  popri štúdiu som aktívne tvorila v niekoľkých výtvarných spolkoch a inštitúciách. 

Po ukončení VŠ som sa krátkodobo venovala navrhovaniu nábytku a zariaďovaniu interiérov, ale nakoniec ma život  opäť nasmeroval výlučne k výtvarnej tvorbe. Z výtvarných techník mám najradšej olejomaľbu a kresbu. Rada experimentujem aj s rôznymi inými materiálmi a technikami. Na svoje práce si vyberám námety z každodenného života ľudí a  citových väzieb medzi nimi - LÁSKA, RODINA, ŠŤASTIE, ÚSPECH...  Ďalej ma fascinuje aj architektúra miest a prírody Slovenska. Keďže žijem v Bratislave, sú to najmä rôzne scenérie môjho mesta...  Z farieb uprednostňujem primárne a živé farby - žltú, červenú, modrú, zelenú... Nezanedbateľnou časťou mojej tvorby sú aj motivačné obrazy a mandaly. Tu sa snažím farebnosť a kompozíciu vytvoriť v súlade s určitou mentálnou sférou človeka na ktorú chcem prostredníctvom obrazu pôsobiť. 

Od r. 2010 sa popri tvorbe vo forme obrazov venujem tiež tetovaniu  a  permanentnému makeupu, čo považujem za ďalší posun vo svojom výtvarnom napredovaní. Pri práci so "živým materiálom" je to viac - menej o istote - kde môžem zúročiť všetky svoje dlhoročné výtvarné skúsenosti. Ukážky mojich diel a prác si môžete pozrieť v sekcii Permanentný makeup a Obrazy.  

 

 

 Späť - úvod